Skręcenie stawu skokowego – jak wrócić do sprawności?

Każdy sportowiec wie doskonale o tym, że mniejsze i większe kontuzje są na stałe wpisane w cykl treningowy. Czasami zdarzają się one przez niewłaściwe przygotowanie (na przykład brak rozgrzewki czy przetrenowanie), a czasami są wynikiem przypadku – wystarczy podczas biegu niewłaściwie postawić stopę i nieszczęście gotowe. Warto zaznaczyć, że skręcenie stawu skokowego przytrafi się bardzo często również zwykłym śmiertelnikom, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego.

Objawy skręcenia kostki

Objawy towarzyszące skręceniu kostki są bardzo charakterystyczne. Zaraz po tym zdarzeniu pojawia się przeszywający ból, któremu towarzyszy przeszywający ból, ograniczenie ruchomości stawu, opuchlizna, a także często krwiak. Ważne jest, aby nie zwlekać z wizytą u lekarza – szybko wdrożone leczenie spowoduje skrócenie procesu dochodzenia do siebie.

Fizjoterapia przy skręconej kostce

Dla skręconego stawu skokowego fizjoterapia (rehakursy.pl/staw-skokowy) jest doskonałym remedium. Należy jednak ściśle trzymać się planu ćwiczeń ustalonego przez lekarza. Dzięki temu można powiększyć ruchomość stawu oraz zwiększyć jego stabilność. Większość ćwiczeń można bez problemu wykonywać w warunkach domowych, należy jednak zwrócić uwagę na to, aby nie przeforsować uszkodzonego stawu.

 

Możliwość komentowania Skręcenie stawu skokowego – jak wrócić do sprawności? została wyłączona

Tagi:

Komentowanie wyłączone.